BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Reprezentacja Chorwacji w 1/8 finału Euro 2021

23. czerwca, 2021, 5:33

Grająca pod presją Chorwacja awansowała do fazy pucharowej Euro 2021 kosztem Szkocji, wygrywając kluczowy mecz 3:1 i zajmując 2. miejsce w grupie D – za Anglią, która pokonała Czechy 1:0.

We wtorek rozegrano tylko dwa mecze mistrzostw Europy, kończąc rywalizację w grupie D. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Anglia, wyprzedzając kolejno Chorwację, Czechy oraz Szkocję. Kurs na zdobycie tytułu przez Anglię wynosi 8.00.

Anglicy przed meczem z Czechami na Wembley byli świadomi, że wygranie grupy będzie oznaczać pojedynek w 1/8 finału z drugim zespołem grupy F, a mogą to być Francuzi, Niemcy czy Portugalczycy.

Drużyna Garetha Southgate’a mimo tego faktu nie kalkulowała i pokonała Czechy 1:0 dzięki trafieniu Raheema Sterlinga.

Anglia awansowała z pierwszego miejsca do fazy pucharowej, podczas gdy Czesi spadli na trzecią pozycję, chociaż dorobek czterech punktów gwarantuje im występy w kolejnej fazie turnieju – ich rywalem będzie Belgia lub pierwszy zespół grupy E.

Z drugiej lokaty grupy D przepustkę do najlepszej 16-stki euro uzyskała reprzentacja Chorwacji, która dopiero w ostatniej kolejce odniosła swoje pierwsze zwycięstwo.

Zespół Zlatko Dalicia na Hampden Park w Glasgow ograł Szkotów 3:1 po trafieniach Nikoli Vlasicia, Luki Modricia i Ivana Perisicia.

W 1/8 finału rywalem Chorwacji będzie wicelider grupy E. Potencjalnie może być to Polska, która już dzisiaj zagra z pewną awansu Szwecją. Kurs na wygraną Polski wynosi 2.55.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów