Przegrywamy ze Szwecją 3:2 i wracamy do domu

0
287

Reprezentacja Polski nie dała rady uzyskać awansu do fazy pucharowej Euro 2021, ulegając Szwecji 2:3 i kończąc zmagania grupowe na ostatnim miejscu.

W środę dobiegła końca rywalizacji w grupie E, a awans do kolejnej rundy wywalczyli nie tylko Szwedzi, ale także Hiszpanie. Kurs na zdobycie tytułu przez Szwecje wynosi 51.00, a przez Hiszpanię 8.50.

Polska musiała wygrać ze Szwecją, aby wejść do fazy pucharowej euro, ale już od 2. minuty musiała gonić wynik po tym, jak do siatki trafił Emil Forsberg.

Pomocnik podwoił przewagę w 59. minucie i chociaż dwa gole Roberta Lewandowskiego postawiły naszą reprezentację na nogi, to błędy z początku spotkania i niewykorzystana 'setka’ przez 'Lewego’ okazały się kluczowe.

Polska ostatecznie przegrała 2:3, gdyż w doliczonym czasie gry trzeciego gola dołożył Viktor Claesson. Biało-czerwoni odpadli z euro mając na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Szwecja zajęła pierwsze miejsce w grupie, a w 1/8 finału zagra z trzecim zespołem grupy A, B. C lub D. Może więc to być Szwajcaria(A), Finlandia (B), Ukraina (C) lub Czechy (D).

Z trzeciej pozycji w grupie E awansu nie wywalczy Słowacja ze względu na fatalny bilans po wysokiej porażce z Hiszpanią (0:5).

W pozostałych czterech grupach zespoły na trzecim miejscu mają albo więcej punktów, albo lepszy bilans bramkowy.

Hiszpania natomiast dostała się do fazy pucharowej jako wicelider grupy. Jej rywalem w 1/8 finału będzie Chorwacja. Kurs na awans Hiszpanii wynosi 1.30.

1/8 Finału Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na 1/8 Finału Euro 2021