BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Popularność Kloppa złagodziła rywalizację z Niemcami

25. czerwca, 2021, 7:56

Angielski reprezentant Jordan Henderson przed hitowym starciem na Wembley przyznał, że popularność menedżera Liverpoolu Jurgena Kloppa złagodziła rywalizację z Niemcami.

Do szlagierowego starcia Anglii z Niemcami, którego stawką jest ćwierćfinał Euro 2021, dojdzie we wtorek na Wembley Stadium.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie . Kurs na zwycięstwo Anglii wynosi 2.50, na remis 3.20, a wygrana Niemców obstawiana jest po 2.50.

Henderson nawiązał bliskie relacje z niemieckim trenerem, odkąd Klopp przybył na Anfield w 2015 roku.

Kapitan Liverpoolu, który wrócił do gry w ostatnim grupowym meczu z Czechami, mówi, że niesamowita osobowość Kloppa przysporzyła mu wielu wielbicieli w Anglii i nieco zmieniła postrzeganie Niemiec.

„Tak, gaffer [trener] w Liverpoolu był bardzo wpływowy” powiedział Henderson. „Charyzma, którą ma, wielu ludzi go kocha, nawet jeśli jesteś neutralnym fanem. Odegrał dużą rolę w angielskiej piłce w Premier League”.

Henderson przeciwko Czechom zaliczył swój 60. występ w kadrze, a jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników ma do odegrania istotną rolę przed starciem z Niemcami. Ta polega na pomocy młodym graczom przygotować się do spotkania pod kątem mentalnym.

Anglia posiada bowiem trzeci najmłodszy skład w turnieju – za Hiszpanią i Turcją, która już się pożegnała z euro.

Niemcy natomiast, przywracając do zespołu takich piłkarzy Thomas Muller i Mats Hummels, są na drugim biegunie. W drużynie Joachima Lowa jest 12 zawodników w wieku co najmniej 28 lat.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów