BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Popularność Kloppa złagodziła rywalizację z Niemcami

25. czerwca, 2021, 7:56

Angielski reprezentant Jordan Henderson przed hitowym starciem na Wembley przyznał, że popularność menedżera Liverpoolu Jurgena Kloppa złagodziła rywalizację z Niemcami.

Do szlagierowego starcia Anglii z Niemcami, którego stawką jest ćwierćfinał Euro 2021, dojdzie we wtorek na Wembley Stadium.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie . Kurs na zwycięstwo Anglii wynosi 2.50, na remis 3.20, a wygrana Niemców obstawiana jest po 2.50.

Henderson nawiązał bliskie relacje z niemieckim trenerem, odkąd Klopp przybył na Anfield w 2015 roku.

Kapitan Liverpoolu, który wrócił do gry w ostatnim grupowym meczu z Czechami, mówi, że niesamowita osobowość Kloppa przysporzyła mu wielu wielbicieli w Anglii i nieco zmieniła postrzeganie Niemiec.

„Tak, gaffer [trener] w Liverpoolu był bardzo wpływowy” powiedział Henderson. „Charyzma, którą ma, wielu ludzi go kocha, nawet jeśli jesteś neutralnym fanem. Odegrał dużą rolę w angielskiej piłce w Premier League”.

Henderson przeciwko Czechom zaliczył swój 60. występ w kadrze, a jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników ma do odegrania istotną rolę przed starciem z Niemcami. Ta polega na pomocy młodym graczom przygotować się do spotkania pod kątem mentalnym.

Anglia posiada bowiem trzeci najmłodszy skład w turnieju – za Hiszpanią i Turcją, która już się pożegnała z euro.

Niemcy natomiast, przywracając do zespołu takich piłkarzy Thomas Muller i Mats Hummels, są na drugim biegunie. W drużynie Joachima Lowa jest 12 zawodników w wieku co najmniej 28 lat.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT!
Otrzymać