Reprezentacja Danii pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2021

0
391

Reprezentacja Danii została pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2021 po imponującym zwycięstwie 4:0 nad bezradną Walią. Duńczycy jako pierwsi w historii strzelili cztery gole w dwóch meczach mistrzostw Europy z rzędu.

Duńczycy po dramatycznym i bardzo słabym pod względem wyników początku turnieju rozpędzają się coraz mocniej. Podczas gdy przegrali dwa pierwsze mecze Euro 2021, w sobotnie popołudnie rozbili Walię 4:0, a kurs na ich zwycięstwo w całym turnieju w obecnej sytuacji wynosi 11.00.

Ostatni triumf, w połączeniu ze zwycięstwem 4:1 nad Rosją w ostatniej kolejce fazy grupowej, pozwoliły im przejść do historii po raz drugi w turnieju. Najpierw zostali pierwszym zespołem, który wyszedł z drugiego miejsca w grupie mając trzy punkty, a teraz jako pierwsi zdobyli cztery gole w dwóch meczach Euro z rzędu.

Rosnąca forma Duńczyków nie może jednak zaskakiwać. Świetne wyniki prezentowali już w marcu, gdy w trzech meczach eliminacji do mistrzostw świata zdobyli aż 14 bramek, a 4:0 pokonali inną drużynę walczącą w fazie pucharowej mistrzostw, Austrię.

W sobotę do zwycięstwa poprowadził ich Kasper Dolberg, który zdobył dwa trafienia. Duńczycy po godzinie gry wymienili połowę zawodników z pola tylko po to, aby dowieść, jak szeroki mają skład.

Grając bez kilku podstawowych piłkarzy zdobyli kolejne dwa trafienia. Najpierw do siatki trafił Joakim Maehle, a następnie dzieła dopełnił Martin Braithwaite.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na ćwierćfinały Euro 2021