Holandia przegrywa z Czechami i odpada z Mistrzostw Europy

0
292

Reprezentacja Holandii jest w szoku po odpadnięciu z mistrzostw Europy po starciu z Czechami. Oranje wierzą, że do momentu bezsensownej czerwonej kartki turniej układał się dla nich idealnie.

Reprezentacja Czech została autorem pierwszej wielkiej niespodzianki w fazie pucharowej Euro 2021, pokonując 2:0 Holandię. Kurs na ich zwycięstwo po 90 minutach meczu z Danią wynosi 3.80, a na triumf w całym turnieju 26.00.

O losach meczu zdecydowała czerwona kartka dla Matthijsa de Ligta, który po utracie równowagi odepchnął piłkę ręką w taki sposób, aby uniemożliwić rywalowi wyjście sam na sam z bramkarzem.

Po tej sytuacji Czesi potrzebowali tylko 13 minut na wyjście na prowadzenie (gol Tomasa Holesa), a wynik meczu ustalił w 80. minucie Patrik Schick, który po pierwszym niedzielnym meczu wyszedł na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców.

Winą za klęskę liczących na wysokie miejsce w mistrzostwach słusznie obwinia się De Ligt, ale pełniący rolę kapitana Georginio Wijnaldum źródła nieoczekiwanej katastrofy szuka znacznie wcześniej.

„Nie poradziliśmy sobie z nałożoną na nas przez Czechy presją. Nie wykorzystaliśmy również otrzymanej przestrzeni. W drugiej połowie mieliśmy szansę, ale jej również nie wykorzystaliśmy, a później chwila nieuwagi kosztowała nas czerwoną kartkę” – analizuje pomocnik.

„Towarzyszące mi teraz uczucia to szaleństwo. Sądziłem, że z każdym meczem jesteśmy silniejsi, cały zespół to czuł. Przed turniejem mierzyliśmy się z ogromną dawką krytyki, ale dowiedliśmy swojej siły. To co się stało jest bardzo bolesne, ale niestety taka jest rzeczywistość”.

Na drodze do półfinału Czechów stoi reprezentacja Danii. Do starcia dwóch uznawanych za słabsze zespoły dojdzie 3 lipca w Baku.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na ćwierćfinały Euro 2021