Mecz Francja – Szwajcaria już dzisiaj o godzinie 21:00

0
338

Kapitan Szwajcarii Granit Xhaka wezwał swoich kolegów do wykorzystania swoją mądrości, aby przeciwstawić się Francji podczas dzisiejszego spotkania w 1/8 finału Euro 2021.

Szwajcarzy będą outsiderami meczu z Francją, który odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Bukareszcie. Stawka na awans Szwajcarii wynosi 3.50, a przejście do kolejnej rundy Francji obstawiane jest po kursie 1.28.

Szwajcaria potrzebowała zwycięstwa nad Turcją w ostatnim meczu grupowym, aby zająć 3. miejsce w grupie A i została pokonana 3:0 przez jedną z czołowych drużyn turnieju Włochy.

Jednak pomocnik Arsenalu wierzy, że rozsądna strategia może pomóc w pokonaniu pełnego talentów zespołu Didiera Deschampsa.

Awans Francji do fazy pucharowej nie był gładki, ponieważ Trójkolorowi potrzebowali gola samobójczego Matsa Hummelsa, aby pokonać Niemcy w meczu otwierającym grupę F. Potem Francja jedynie zremisowała z Węgrami i Portugalią.

Xhaka uważa więc, że Szwajcaria ma doskonałą szansę na zarezerwowanie miejsca w ostatniej ósemce, gdzie może zagra przeciwko Chorwacji lub Hiszpanii, a podobny wynik byłby dla niej najlepszym występem w mistrzostwach Europy.

„Chcemy zajść jak najdalej, ta drużyna jest gotowa do pisania historii. To wielka noc dla nas, dla całej Szwajcarii” – powiedział Xhaka.

„Ale możemy pisać historię tylko wtedy, gdy damy z siebie 100 procent. Musimy uważać na Francję, mają światowej klasy graczy.

„Musimy być sprytni. Siedzenie głębiej niekoniecznie oznacza, że ​​jesteśmy defensywni. My chcemy być dynamiczni i pokazywać nasze mocne strony. Musimy skupić się na sobie i naszym futbolu” – dodał.

1/8 Finału Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Francja – Szwajcaria