Mecz Szwecja – Ukraina już dzisiaj o godzinie 21:00

0
314

Choć trener Ukrainy Andrij Szewczenko przed starciem 1/8 finału Euro 2021 opisał Szwecję jako zespół jednowymiarowy, to wie, że jego drużynę czeka fizyczna bitwa. Batalia o ćwierćfinał Euro 2021 pomiędzy zwycięzcą grupy E Szwecją a trzecim zespołem grupy C Ukrainą odbędzie się dziś wieczorem na Hampden Park w Szkocji.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 21:00. Stawka na awans Szwecji wynosi 1.66, a przejście do kolejnej rundy Ukrainy obstawiane jest po kursie 2.10.

Ukraina przecisnęła się do fazy pucharowej jako najniżej sklasyfikowany zespół na 3. miejscu, podczas gdy świetnie zorganizowani Szwedzi zatrzymali Hiszpanię (0:0), a następnie pokonali Słowację 1:0 i Polskę 3:2, aby zakończyć rywalizację grupową na szczycie tabeli.

Ukraina rozpoczęła kampanię w grupie C od niezłego, lecz przegranego 2:3 meczu z Holandią, a następnie pokonała 2:1 debiutantów z Macedonii Północną i uległa Austrią 0:1.

Pomimo, że Emil Forsberg strzelił trzy z czterech bramek dla Szwedów, to trener Szewczenko zwraca uwagę na zagrożenie ze strony napastników – Marcusa Berga i Alexandra Isaka, którzy jeszcze nie trafili do bramki.

„Szwecja to bardzo zorganizowany zespół i jestem dla nich pełen szacunku” – twierdzi trener Szewczenko. „Mają określony styl gry i nie odbiegają od niego.

„To, co robią, robią bardzo dobrze, zwłaszcza górne podania. Oni mają dwóch znakomitych napastników i są bardzo silni fizycznie, więc rzadko przegrywają bitwy jeden na jednego” – dodał.

1/8 Finału Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Szwecja – Ukraina