Anglia wygrywa z Niemcami i melduje się w ćwierćfinale

0
316

Trener Gareth Southgate choć określił wtorkowy występ Anglii z Niemcami jako „ogromny”, to ostrzega, że jego podopieczni muszą teraz szybko się zregenerować i skoncentrować na ćwierćfinale Euro 2021.

 

Anglicy we wtorek odnieśli historyczne zwycięstwo, pokonując Niemców na Wembley2:0 i meldując się w najlepszej ósemce Euro 2021.

O półfinał zagrają z Ukrainą, która wygrała po dogrywce ze Szwecją 2:1. Kurs na awans Anglii do półfinału wynosi 4.00, a przejście całej drogi i wywalczenie głównego trofeum obstawiane jest po 2.87.

Przybyliśmy tutaj z celem i jeszcze tego nie osiągnęliśmy.

Gareth Southgate

Anglia pomimo kilku świetnych okazji Niemców zarezerwowała swoje miejsce w ćwierćfinale turnieju dzięki późnym golom Raheema Sterlinga i Harry’ego Kane’a.

Trzy Lwy odniosły pierwsze zwycięstwo nad Niemcami w meczu pucharowym od czasu finału Mistrzostw Świata w 1966 roku.

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate, którego drużynę wspierało 45. tysięcy fanów, powiedział: „Piłkarze byli niesamowici. Kibice na stadionie również.

„Nie muszę tego mówić, ale kiedy weszliśmy do szatni, to rozmawialiśmy już o sobocie. Ten występ był ogromny, ale kosztem emocjonalnym i fizycznym. Musimy się upewnić, że dobrze się zregenerujemy.

„To dla nas niebezpieczny moment. Mamy wrażenie, że teraz cały kraj oczekuje od nas tylko zwycięstwa, ale odtąd będzie to ogromne wyzwanie.

„Ale stopy zawodników pozostają na ziemi, oni powinni czuć się pewnie po sposobie, w jaki grali, ale przybyliśmy tutaj z celem i jeszcze tego nie osiągnęliśmy.

„Zobaczenie drugiego gola było naprawdę wyjątkowym momentem. Jednak nie osiągnęliśmy jeszcze tego, co chcemy osiągnąć” – dodał.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Ukraina – Anglia