Selekcjoner Belgii czeka na powrót Kevina De Bruyne i Edena Hazarda

0
313

Selekcjoner Belgii, Roberto Martinez, przyznaje, że trwa wyścig z czasem, aby kontuzjowane gwiazdy zespołu – Kevin De Bruyne i Eden Hazard – zdążyły dojść do siebie przed piątkowym meczem z Włochami o półfinał Euro 2021.

Szlagierowy ćwierćfinał odbędzie się w piątek wieczorem na stadionie w Monachium. Stawka na wygraną Belgii w ciągu 90. minut wynosi 3.40, a zdobycie pierwszego gola przez Romelu Lukaku obstawiane jest po 5.50.

De Bruyne został wycofany z niedzielnego spotkania – wygranego 1:0 – z Portugalią zaraz po przerwie na skutek skręcenia kostki, podczas gdy Hazard utykał podczas końcowych etapów spotkania, sygnalizując uraz ścięgna udowego.

Belgia ogrywając urzędującego mistrza Europy odniosła czwarte zwycięstwo w turnieju, ale potencjalna strata dwóch najlepszych graczy byłaby ogromnym ciosem, ponieważ ambicją drużyny jest zdobycie głównego trofeum.

Przeciwko Portugalii zwycięskiego gola zdobył brat Hazarda – Thorgan, podczas gdy Włosi byli zmuszeni walczyć w dogrywce z Austrią, aby dotrzeć do ćwierćfinału.

Trener Martinez wciąż liczy na dobre wieści ws. kontuzjowanych gwiazd. ale przyznał, że krótkie odstępy między meczami utrudniają sprawę.

„Wstępne informacje, które mamy od personelu medycznego, są pozytywne dla obydwu graczy, pozostaną oni w drużynie i nie będą mieć żadnych uszkodzeń strukturalnych” – mówił selekcjoner Belgii.

„Ale walczymy z czasem i bardzo trudno jest zobaczyć ich w pełni sprawnych. Więc musimy robić to dzień po dniu, aby spróbować ich postawić na nogi.

„Wszyscy byliśmy trochę zaniepokojeni, zanim otrzymaliśmy wiadomości ze skanów i było to ulgą dla nas wszystkich, że możemy teraz pracować, próbując ich doprowadzić do pełnej sprawności” – dodał Hiszpan.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Belgia – Włochy