Tomas Soucek: Nasza podróż nie musi się kończyć

0
261

Pomocnik reprezentacji Czech Tomas Soucek mówi, że doskonała passa jego drużyny na Euro 2021 może znacznie wykraczać poza ćwierćfinałowe spotkanie z Danią.

Czesi udadzą się do Baku, stolicy Azerbejdżanu, aby rozegrać meczu z Duńczykami. Stawka na awans Czechów do półfinału wynosi 2.37, a przejście do kolejnej rundy Danii obstawiane jest po 1.53.

Po wyjściu z pierwszej fazy jako jedna z najlepszych drużyn zajmujących 3 miejsce w grupie, przygoda Czechów miała dobiec końca w spotkaniu 1/8 finału z Holandią.

Holendrzy przeszli jak burza przez fazę grupową, wygrywając wszystkie trzy mecze, jednak w spotkaniu z Czechami niespodziewane przegrali 0:2 i opuścili Euro 2021.

Tomas Holes i Patrik Schick zdobyli gole przeciwko kończącej spotkanie w 'dziesiątkę’ Holandii po tym, jak w drugiej połowie czerwoną kartkę otrzymał Matthijs de Ligt.

Soucek, który przejął opaskę kapitana pod nieobecność Vladimira Daridy, nie przejmuje się faktem, że jego drużyna uznawana jest za outsidera pojedynku z Duńczykami.

Pomocnik West Hamu jest przekonany, że mogą wywołać kolejną niespodziankę. „To wielki zaszczyt [nosić opaskę kapitana]” – powiedział. „Chciałem, żeby chłopcy mogli na mnie polegać na boisku i poza nim.

„Holandia była faworytem – mają jedną gwiazdę obok drugiej – jednak nie wpuściliśmy ich tak bardzo do gry i jestem bardzo szczęśliwy, jak zakończyliśmy to w drugiej połowie.

„[Następnie gramy z Danią i] oni też są świetni, musimy się na nich dobrze przygotować, aby wyglądało to tak, jak w meczu z Holandią. Będzie mnóstwo czasu na przygotowania, ale nasza podróż przez turniej zdecydowanie nie musi się kończyć” – dodał.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Czechy – Dania