Ćwierćfinał Belgia – Włochy już dzisiaj o godzinie 21:00

0
322

Grający na co dzień we Włoszech Dries Mertens obawia się stanowiącego kolektyw najbliższego rywala reprezentacji Belgii. Zagrożeniem dla Czerwonych Diabłów jest cała 10 zawodników z pola reprezentacji Włoch.

Największym hitem ćwierćfinałowych meczów Euro 2021 będzie starcie dwóch niepokonanych dotychczas zespołów Belgii i Włoch. Kurs na zwycięstwo Azzurri wynosi 2.37, a na Czerwone Diabły 2.37.

Belgowie już przed turniejem byli określani mianem faworyta do wygrania Euro 2020, ale Włosi zaimponowali doskonałą grą w fazie grupowej, przejmując miano faworyta od swojego najbliższego rywala.

Jakość obu zespołów jest olbrzymia, a dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt, że kilku piłkarzy reprezentacji Belgii gra na co dzień we Włoszech. Przykładami są Romelu Lukaku i Dries Mertens.

Ten drugi od 2013 roku nieustannie gra w Napoli i szanse Azzuri określa bardzo wysoko. Mertens przyznaje, że forma Włochów zrobiła wrażenie nawet na Belgach.

„Oni grają piękny futbol i każdemu zaimponowali w tym turnieju. Mają wspaniały skład i w fazie grupowej zagrali najlepszą piłkę, świetnie się ich oglądało. Łączą w sobie młodość i doświadczenie, a do tego nikt się nie spodziewał, że będą tak silni” – twierdzi 34-letni napastnik.

„Zagrożenie tworzy każdy zawodnik Włoch. Oni znają swoje zadania, nie tracą goli, a strzelają ich dużo. Włosi grają jak prawdziwy zespół, dlatego nie możemy koncentrować się na pojedynczych piłkarzach. Ich siłą jest kolektyw”.

Mecz Belgii z Włochami odbędzie się dzisiaj o godzinie 21:00 na Allianz Arena w Monachium.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Belgia – Włochy