Ćwierćfinał Szwajcaria – Hiszpania już dzisiaj o godzinie 18:00

0
425

Alvaro Morata chce dowieść swoją wartość niechętnym mu kibicom zdobywając z Hiszpanią mistrzostwo Europy. Hiszpan pragnie bezpowrotnie zamknąć usta wszystkim krytykom.

Morata miał być liderem reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2021 – jej zwycięstwo w turnieju wyceniane jest na 4.00, a pokonanie Szwajcarii w ćwierćfinale 1.61 – zamiast tego po strzeleniu dwóch goli w czterech meczach, mierzy się z krytyką i buczeniem na niego kibiców.

Napastnik strzelił gola na 1:0 z Polską, a następnie na 4:3 w dogrywce szalonego meczu 1/8 finału przeciwko Chorwacji (w którym nie wykorzystał rzutu karnego). Jego gra jest jednak oceniana bardzo wysoko przede wszystkim ze względu na budowanie akcji i pomoc kolegom.

Choć dający z siebie wszystko Morata wciąż nie potrafi przekonać do siebie kibiców, zapewnia że wie, dlaczego fani La Roja pałają do niego tak ogromną niechęcią, a on z przyjemnością do nich przemówi, ale dopiero po zdobyciu mistrzostwa.

„Wiem dlaczego na mnie buczą. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, nietrudno jest to zrozumieć. Gdy Euro dobiegnie końca i wszystko pójdzie dobrze, wypowiem się na ten temat. Z mojej strony nie ma problemu” – zapewnił, dodając po chwili, że Hiszpanie nie mogą powtórzyć dreszczowca z meczu z Chorwacją.

„Chcę oglądnąć z zespołem cały mecz przeciwko Chorwacji, abyśmy wszyscy poprawili swoją grę. To był mecz wielkich emocji, doskonały dla widza. Ale my dwukrotnie straciliśmy kontrolę, a coś takiego nie może się zdarzyć. Jeśli nie przestaniemy wygrywać, ten mecz będzie długo pamiętany”.

Hiszpanie swój najbliższy mecz mistrzostw Europy zagrają już w dzisiaj o godzinie 18:00.

Ćwierćfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Szwajcaria – Hiszpania