Reprezentacja Danii trzecim półfinalistą Euro 2021

0
297

Reprezentacja Danii pokonała Czechy 2:1 po bramce strzelonej po nieprawidłowo przyznanym rzucie rożnym i awansowała do półfinału. Duński Dynamit liczy na odpalenie na Wembley.

Duńczycy sięgnęli po trzecie z rzędu i jednocześnie trzecie w ogóle zwycięstwo na Euro 2021, awansując do półfinału mistrzostw po raz pierwszy od 1992 roku, gdy sięgnęli po trofeum.

Do zwycięstwa nad Czechami poprowadzili ich Thomas Delaney – uznany najlepszym zawodnikiem meczu – oraz Kasper Dolberg. Kurs na wygranie przez Duńczyków całego czempionatu wynosi 9.00.

Duńczycy po awans ruszyli od pierwszego gwizdka i już w piątej minucie przyniosło to wymarzony dla nich efekt, gdy w kontrowersyjnych okolicznościach, po niesłusznie przyznanym rzucie rożnym, trafienie zdobył niepilnowany Delaney.

Tuż przed przerwą swojego trzeciego gola w mistrzostwach zdobył Dolberg, zapewniając podopiecznym Kaspera Hjulmanda pewne prowadzenie.

Czesi, rzecz jasna, nie zamierzali składać broni i po dokonaniu w przerwie kilku zmian zdołali zaskoczyć dominującego w pierwszej części gry przeciwnika, a ich przewagę przypieczętował znajdujący się w fenomenalnej formie Patrick Schick.

Dla Czeskiego piłkarza było to już piąte trafienie w mistrzostwach i wyrównanie wyniku prowadzącego w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo.

Choć kontaktowe trafienie wlało nadzieje w serca Czechów, w trudnych warunkach panujących w Baku nie zdołali utrzymać wysokiego tempa gry, co przełożyło się na brak kolejnych bramek.

Duńczyków czeka po ćwierćfinale długa podróż z Baku do Londynu, gdzie 7 lipca zagrają o awans do finału. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie Anglia.

Półfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Anglia – Dania