Włosi wygrywają i zagrają w półfinale Euro 2021

0
361

Po pokonaniu Belgii 2:1 w fantastycznym stylu, Włosi są pod wrażeniem własnych możliwości i z niecierpliwością czekają na Hiszpanię. Squadra Azzurra potwierdza, że nie można jej lekceważyć.

Włosi są w tej chwili jedyną drużyną Euro 2020, która odniosła komplet zwycięstw. Nie można już także powiedzieć, że to zasługa rywalizacji przeciwko słabszym zespołom, ponieważ zgodnie z zapowiedziami Roberto Manciniego, w ćwierćfinale przeciwko Złotej Generacji Belgii zagrali znacznie lepiej niż w 1/8 finału.

Ponadto piękny styl gry sprawia, że Azzurri chwytają za serce nie tylko swoich rodaków, ale także kibiców pozostałych nacji, a w zespołach rywali wywołują strach – kurs na pokonanie Hiszpanii przez Włochów w półfinale wynosi 3.00, a na zdobycie mistrzostwa 3.00.

Jednak pomimo potoku pochwał nie można zapomnieć, że Włosi otrzymali od Belgów ostrzeżenie. Czerwone Diabły w końcówce meczu szturmowali bramkę rywali, u których na posterunku zawsze skutecznie stali obrońcy lub bramkarz Gianluigi Donnarumma.

„Zdawaliśmy sobie sprawę z jakości Belgii, zwłaszcza w ataku, i niebezpieczeństw wynikających z kontrataków. Mimo tego wyszliśmy na prowadzenie 2:0 i dominowaliśmy” – komentował Leonardo Bonucci.

„Oni wrócili do gry dzięki wątpliwemu karnemu, ale my poradziliśmy sobie świetnie z obroną korzystnego wyniku i raz jeszcze pokazaliśmy, jak ważne jest serce Włoch i Włochów”.

Kłopoty Włochów w piątkowym hicie zaczęły się w momencie dokonania czterech zmian. W ciągu pięciu minut boisko opuścili Marco Verratti, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne i poważnie kontuzjowany Leonardo Spinazzola.

Półfinał przeciwko Hiszpanii zagrają we wtorek 6 lipca na stadionie Wembley.

Półfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Włochy – Hiszpania