Simon Kjaer: Siłą Danii to wzajemne zaufanie

0
345

Kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer jest szczęśliwy z postawy swoich reprezentacyjnych kolegów podczas meczów Euro 2021. Osiągnięcie turniejowego celu teraz mu jednak nie wystarcza.

Duńczycy dość pewnie pokonali Czechy w ćwierćfinale mistrzostw Europy i w kolejnej rundzie zmierzą się z Anglią, gdzie nie są bez szans na sukces. Siła ich jedności jest tak wielka, że po cichu liczą nawet na triumf w całych rozgrywkach, na co kurs wynosi 10.00, podczas gdy na pokonanie 7 lipca Anglii 5.50.

Przewagą Duńskiego Dynamitu ma być rosnąca forma. Po przerażających chwilach w meczu z Finlandią oraz porażkach z Finami i Belgami, każdy kolejny mecz wygląda w ich wykonaniu doskonale.

Wprawdzie ich rywale nie należeli to czołowych – pokonali Rosję, Walię i Czechy – ale zbudowane wzajemne zaufanie i poczucie jedności drużyny niejednokrotnie pozwalały zespołom osiągać gigantyczne sukcesy. Podobnie ma być i tym razem.

„Po pierwszym meczu grupowym coś się z naszym zespołem stało. Wspólnie walczymy i czujemy się przy sobie bezpiecznie. Wiemy, że możemy sobie wzajemnie ufać. Wiemy też, że gdy jeden z nas ma problemy, ktoś na pewno pomoże” – przyznaje Simon Kjaer.

„Nasze zwycięstwo nad Czechami było wielkie, to absolutne szaleństwo. Naszym celem było Wembley i teraz tam jedziemy, ale kłamstwem byłoby stwierdzenie, że to nam wystarczy. Teraz będziemy się cieszyć chwilą i zajmiemy się regeneracją oraz przygotowaniem do meczu, który zagramy już za kilka dni”.

Reprezentacja Danii w półfinale zagra po raz czwarty w swojej historii. Dwukrotnie kończyło się to porażką, ale w 1992 roku wygrali cały turniej, w którym zremisowali w fazie grupowej bezbramkowo z Anglią.

Półfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Anglia – Dania