Półfinał Anglia – Dania już dzisiaj o godzinie 21:00

0
457

Angielski stoper Harry Maguire podkreślił, że solidna postawa w defensywie będzie kluczem do osiągniecia celu, jakim jest zwycięstwo nad Danią i awans do finału Euro 2021.

 

Do starcia Anglików z Duńczykami dojdzie już dzisiaj na Wembley. Zwycięstwo Anglii wynikiem do zera w regulaminowym czasie gry obstawiane jest po kursie 2.50.

Podopieczni Garetha Southgate wyrównali swój wyczyn z Mistrzostw Świata 2018, kiedy to dotarli do najlepszej czwórki. Maguire i jego koledzy z reprezentacji jednak chętni, aby tym razem pójść jeszcze dalej i sięgnąć po tytuł – stawka na wygranie Euro 2021 przez Trzy Lwy wynosi 2.37.

Anglicy doszli do tego etapu bez większego trudu, pokonując Chorwację, Czechy, Niemcy i Ukrainę oraz remisując ze Szkocją jeszcze w fazie grupowej. To wszystko bez utraty nawet jednego gola.

Co bardziej imponujące, ich seria czystych kont sięga poza początek mistrzostw i obecnie mogą się pochwalić passą siedmiu takich meczów.

Przed spotkaniem z Danią, która pokonała Anglię 1:0 na Wembley w Lidze Narodów UEFA w październiku zeszłego roku, obrońca Manchesteru United Maguire upiera się jednak, że nie tylko obrońcy zasługują na uznanie za obecny stan rzeczy.

„To nie tylko my obrońcy, to bramkarz, to pochodzi z drużyny, pochodzi z naszych podstaw, fundamentu. To pochodzi od napastników, którzy naciskają i pracują niestrudzenie” – mówił Maguire.

„Podczas stałych fragmentów gry byliśmy solidni, ale najważniejszą rzeczą jest wygrywanie meczów i utrzymywanie czystego konta, które nam to umożliwia” – dodał.

Anglia nie wygrała w swoich dwóch ostatnich meczach z Danią, raz przegrywając i remisując. Gospodarze tylko raz w ostatnich czterech spotkaniach zasmakowali zwycięstwa.

Półfinały Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na mecz Anglia – Dania