Anglia wygrywa w dogrywce i zagra w finale Mistrzostw Europy

0
477

Selekcjoner Anglii, Gareth Southgate, delektował się „wyjątkową” nocą na Wembley, gdy jego drużyna przełamała Duńczyków i dotarła do finału Euro 2021. Zwycięstwo nad Danią odniesione w dogrywce wynikiem 2:1 wysłało Anglię do pierwszego finału międzynarodowego turnieju od 1966 roku.

O tytuł Trzy Lwy powalczą w niedzielę – także na Wembley – z Włochami. Kurs na zdobycie mistrzostwa przez Anglię wynosi 1.80, a przez Włochów 2.00.

Triumf Anglii był imponujący także ze względu na świetną postawę Danii. Mikkel Damsgaard dał Duńczykom wymarzony start znakomitym strzałem z rzutu wolnego, gdy Jordan Pickford po raz pierwszy został pokonany na Euro 2020.

Anglia odpowiedziała, zmuszając Simona Kjaera do wepchnięcia piłki do własnej bramki, ale Dania za sprawą świetnej postawy bramkarza Kacpra Schmeichela hurtowo odpierała ataki i zmusiła rywali do dogrywki, zanim kapitan Harry Kane trafił do siatki po wykorzystaniu 'na raty’ kontrowersyjnego rzutu karnego.

Trener Gareth Southgate delektował się dzieleniem historycznej nocy angielskiego futbolu ze swoim narodem po tym, jak ponad 60. tysięcy fanów stworzyło atmosferę, której nowe Wembley jeszcze nie doświadczyło.

„Jestem bardzo dumny z graczy” – powiedział Southgate. „To niesamowita okazja, aby być częścią, fani byli niesamowici przez całą noc.

„Dla naszego kraju… nigdy nie słyszałem takiego nowego Wembley. Możliwość dzielenia się tym ze wszystkimi jest czymś wyjątkowym” – podkreślił.

„To nigdy nie miało być proste, mecz poprzedniej nocy w Rzymie był, ale powiedzieliśmy zawodnikom, że będą musieli wykazać się odpornością i wrócić z pewnych niepowodzeń, i zrobiliśmy to dziś wieczorem.

„Czułem, że przekroczymy granicę, ale wiedziałem, że będziemy toczyć różne rodzaje bitew. Dania są tak niedoceniana jako drużyna; sprawili nam wiele problemów” – dodał Southgate.

Finał Euro 2021 – sprawdź terminarz

Sprawdź kursy na finał Euro 2021