Marco Veratti: Presja spoczywa na Anglii

0
564

Jeden z liderów reprezentacji Włoch, Marco Veratti, jest spokojny o finał Euro 2021 z Anglią. Włoch wierzy, że wspaniała atmosfera Wembley poniesie nie tylko gospodarzy, ale także Squadra Azzurra.

Już w niedzielę dojdzie do najważniejszego meczu pięknego i budzącego olbrzymie emocje Euro 2021, w którym dojdzie do starcia dwóch gigantów piłki nożnej. Kurs na zwycięstwo Włoch wynosi 2.00, a na Anglię 1.80.

Choć już od fazy grupowej Włosi swoim pięknym stylem gry zyskali u wielu miano faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, a następnie w każdym niemal meczu dowodzili, że są w stanie zdominować absolutnie każdą drużynę, w szeregach gości z Półwyspu Apenińskiego panuje ogromny respekt do Anglików, którzy z kolei stracili do tej pory jedną bramkę, po fenomenalnie wykonanym rzucie wolnym Mikkela Damsgaarda.

„Anglia jest bardzo silna fizycznie, ale ma także piłkarzy doskonale wyszkolonych technicznie. Po swojej stronie mają przewagę własnego boiska i marzą o zwycięstwie w swojej świątyni. Gra na tak wielkim stadionie zmotywuje jednak również nas. Ta atmosfera da nam siłę” – zapowiedział Veratti.

„Oczywiście z tym meczem wiąże się ogromna presja, ale ciążyć ona będzie przede wszystkim na Anglii, która nigdy nie wygrała Euro. Moim zdaniem przewagę będzie miała drużyna, która będzie chciała się cieszyć grą i będzie miała czystą głowę”.

Słowa Marco mogą nawiązywać do atmosfery w reprezentacji Włoch przed rzutami karnymi w meczu w Hiszpanią, gdy Włosi śmiali się i żartowali, by chwilę później wpaść w euforię po uzyskaniu awansu do finału.

Sprawdź kursy na finał Euro 2021