BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

FIFA każe uczestnikom mundialu skupić się na piłce nożnej

Mistrzostwa Świata 2022
4. listopada, 2022, 12:21
Logo Mistrzostwa Świata 2022 | Fot. Getty Images

FIFA wysłała do każdego uczestnika mundialu w Katarze list z prośbą o skupieniu się na piłce nożnej, a nie na politycznej lub ideologicznej walce, która istnieje.

Jak podaje SKYSPORTS prezydent FIFA Gianni Infantino i sekretarz generalny Fatma Samoura wystosowali pismo do 32 drużyn biorących udział w nadchodzących Mistrzostw Świata z prośbą o nie mieszaniu piłki nożnej z żadną polityczno-ideologiczną wojną .

Chodzi o różnego rodzaju akty protestu wobec gospodarzy mundialu, którzy źle traktują robotników pracujących przy organizacji turnieju oraz o wsparcie osób LGBT, które nie mogą czuć się bezpiecznie w Katarze. Jednym z przykładów było wyrzucenie pracowników z budynków mieszkalnych, o którym pisaliśmy tutaj.

Cała drużyna Australii jako pierwsza oficjalnie skrytykowała organizatorów mundialu w 3-minutowym filmiku opublikowanym na mediach społecznościowych, znajdziesz go na naszej stronie. FIFA poprzez list chce, żeby takie akcje się nie powtórzyły, a reprezentacje według nich nie powinny brać udziału w takich dyskusjach.

Kto z kim i kiedy zagra w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2022? Sprawdź terminarz mundialu.

W meczu otwarcia Ekwador wygra z Katarem? Kurs na ich zwycięstwo to 2.14.

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów