BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa F Euro 2024: Tabela, wyniki i terminarz Mistrzostw Europy

Grupa F Euro 2024 mecze i terminarz:

Standings provided by Sofascore

18 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Zwycięzca baraży C - Turcja

18 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Portugalia - Czechy

22 czerwca 2024 roku, godzina 15:00; Zwycięzca baraży C - Czechy

22 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Turcja - Portugalia

26 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Zwycięzca baraży C - Portugalia

26 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Czechy – Turcja

 

Grupa F: Fakty i przewidywania

Mecze grupy F zostaną rozegraną na 4 różnych stadionach w Niemczech, a wśród nich znajdują się Veltins-Arena w Gelsenkirchen, Signal Iduna Park w Dortmundzie, Volksparkstadion w Hamburgu oraz stadion Red Bull Arena w Lipsku. Wszystkie godziny meczów zostały podane w czasie środkowoeuropejskim letnim.

Ostatnia grupa Mistrzostw Europy, Grupa F, wciąż nie ma jeszcze całego składu. Wielbiciele piłki nożnej muszą poczekać do marca, kiedy odbędą się baraże, czyli dodatkowe mecze. To właśnie one zdecydują, czy w pierwszym meczu grupy F, wraz z Turcją na boisku pojawi się Luksemburg, Gruzja, Kazachstan lub Grecja.

Najbardziej oczekiwanym meczem jest jednak spotkanie Portugalii oraz Turcji, które wydarzy się 22 czerwca. Bardzo możliwe, że są to ostatnie Mistrzostwa Europy dla Cristiano Ronaldo, więc drużyna z pewnością będzie się starać, aby chociaż wyjść z grupy.

Turcja z kolei z pewnością będzie chciała się zrehabilitować po ostatnim Euro, w którym nie tylko, że nie wyszła z grupy, ale na dodatek nie otrzymała żadnego punktu. Szanse są jednak po stronie Portugalii, ponieważ przy trzech rozgrywkach w Mistrzostwach Europy obu drużyn to właśnie Portugalia zdobyła 5 goli i 3 wygrane, podczas gry Turcji nie udało się zdobyć żadnej bramki.

Na ten moment typerzy przewidują, że do 1/8 finału dostanie się Portugalia, a także Czechy. Obie drużyny miały okazję spotkać się już 3 razy na Euro. Mecze skończyły się dwukrotną wygraną Portugalii oraz jedną wygraną Czech.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos