Senegal wygrywa z Katarem i dalej ma szanse na awans

Radość piłkarzy Senegalu
25. listopada, 2022, 15:17
Radość piłkarzy Senegalu | Fot. OZAN KOSE / AFP

Senegal pokonał Katar 3:1, lecz nie było to tak pewne zwycięstwo na jakie może wskazywać wynik. Wykorzystali jednak swoje okazje i ostatecznie pokonali gospodarzy turnieju.

W pierwszej połowie spotkania mogliśmy zobaczyć jedynie jednego gola autorstwa Boualaye Dia. Niestety jednym z bohaterów tej części spotkania był sędzia, Mateu Lahoz, który nie podyktował karnego dla gospodarzy chociaż zawodnik Senegalu wpadł na jednego z piłkarzy Kataru.

Druga połowa zaczęła się od podwyższenia wyniku w 48 minucie przez Diedhiou. Katar po drugim ciosie zaczął bardziej atakować i efekt przyszedł w 78 minucie. Historyczną bramkę dla reprezentacji Kataru na mundialu strzelił Mohammed Muntari po uderzenie głową. Gdy wydawało się, że czeka nas emocjonująca końcówka to w 84 minucie na 3:1 reprezentację Senegalu wyprowadził Bamba Dieng.

Wynik 3:1 utrzymał się do końca, lecz nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Senegalczyków, którzy prawdopodobnie z Ekwadorem zagrają mecz o wyjście z grupy w trzeciej kolejce.