BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Francja i Australia przechodzą do fazy grupowej

Reprezentacja Australii
30. listopada, 2022, 17:40
Reprezentacja Australii | Fot. Getty Images

Francja zapewniła sobie wyjście z grupy już po drugiej kolejce zmagań. Australia natomiast potrzebowała zwycięstwa nad Duńczykami, żeby awansować do fazy pucharowej.

W meczu Francji z Tunezją mogliśmy zobaczyć rezerwową kadrę Didiera Deschampsa. Szkoleniowiec nie chciał ryzykować zdrowia swoich podstawowych piłkarzy jeśli mieli zapewniony awans. Wykorzystała to Tunezja, która dzięki trafieniu Wahbi Khazriego w 58 minucie spotkania wygrała ten mecz, lecz pomimo tego nie przeszła do następnej fazy turnieju.

W drugim meczu Dania podejmowała zespół Australii. Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa, Duńczycy musieliby jeszcze liczyć na korzystny rezultat w drugim meczu. Australijczycy jednak bardzo chcieli przejść do kolejnej fazy turnieju i dzięki trafieniu Mathew Leckie w 60 minucie wygrali i z 6 punktami na koncie awansowali z drugiego miejsca.

Sprawdź końcową tabelę grupy D

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów