BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa E Euro 2024: Tabela, wyniki i terminarz Mistrzostw Europy

Grupa E Euro 2024 mecze i terminarz:

Standings provided by Sofascore

17 czerwca 2024 roku, godzina 15:00; Zwycięzca baraży B - Rumunia

17 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Belgia - Słowacja

21 czerwca 2024 roku, godzina 15:00; Zwycięzca baraży B - Słowacja

22 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Belgia - Rumunia

26 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Słowacja - Rumunia

26 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Belgia - Zwycięzca baraży B

Grupa E: Fakty i przewidywania

Wśród stadionów, na których rozegrają się mecze grupy E znajdują się Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie, MHPArena w Stuttgarcie, RheinEnergieStadion w Kolonii, stadion Allianz Arena w Monachium oraz Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem. Wszystkie godziny spotkań są podane w czasie środkowoeuropejskim letnim.

Podobnie jak w przypadku grupy D, do grupy E również dołączy później jeden ze zwycięzców baraży. O to miejsce będą w marcu rywalizowały drużyny Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Izraela oraz Islandii. Bardzo możliwe, że z tej grupy wyjdzie Izrael i w pierwszym meczu grupy spotka się z Rumunią, która sprawiła, że drużyna nie dostała się do turnieju.

Mecz, który na wszyscy czekają to Belgia kontra Rumunia. Obie drużyny spotkały się wcześniej tylko dwa razy w Mistrzostwach Europy. Fani wiedzą, że Belgia potrafi pokazać swoje umiejętności, ale również Rumunia zaskakuje, jak w 2000 roku, kiedy wyszła z fazy grupowej, mimo że musiała zmierzyć się z Anglią, Niemcami i Portugalią. Tylko dwie drużyny z rywalizującej czwórki przejdą do 1/8 finału, dwie z najmniejszą liczbą punktów będą musiały pożegnać się z turniejem.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos