BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Wszystkie oficjalne piosenki Mistrzostw Europy

31. maja, 2021, 9:22

Martin Garrix idzie w ślady między innymi Enrique Iglesiasa i Davida Guetty, wydając oficjalny utwór EURO 2021. Każde Mistrzostwa Europy od 1992 roku mają swoją oficjalną piosenkę, a holenderski DJ i producent Martin Garrix napisał hymn na finały w 2021 roku, z pomocą Bono i The Edge z U2.

Euro 2021: Martin Garrix ft Bono i The Edge, We Are The People
„Tworzenie muzyki do jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym doświadczeniem” – powiedział holenderski DJ i producent Martin Garrix po tym, jak jego euforyczny utwór został wydany w maju. Gwiazdy U2 dostarczyły tekst i gitarowy riff, a do teledysku dołączyły do niego na dachu.
Słowa kluczowe: „You’ve ve faith and no fear for the fight, you pull hope from defeat in the night”.

Posłuchaj na YouTube

Euro 2016: David Guetta ft Zara Larsson – This One’s For You
Milion fanów zostało zaciągniętych, aby zapewnić ryk na bangerze EURO 2016; „wsparcie z całego świata było niesamowite”, powiedział francuski DJ, gdy kładł ostatnie szlify na płycie, która zawierała talent wokalny Zary Larsson. Szwedzka piosenkarka wystąpiła podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia.
Słowa kluczowe: „Jesteśmy w tym razem, jesteśmy w tym na zawsze”.

Euro 2012: Oceana – Endless Summer
Przebój nr 1 w Polsce (i dziwnie w Czechach) i godny zaufania nr 3 na Ukrainie, karaibski hymn Oceany z UEFA EURO 2012 miał świetny teledysk, pokazujący urodzoną w Niemczech piosenkarkę (pełne nazwisko Oceana Mahlmann) oglądającą mecze EURO w bardzo niepolskim/ukraińskim barze na plaży z przyjaciółmi, a następnie tańczącą na ulicach Warszawy i Kijowa.
Słowa kluczowe: „Woo-o-oh-ooh-ooh, Yeah-eh-eh-eh-eh-ehhh”.

Euro 2008: Enrique Iglesias – Can You Hear Me
„Bardzo się cieszę, że mogę przyczynić się do piłkarskiego święta” – powiedział syn hiszpańskiego piosenkarza (i byłego rezerwowego Realu Madryt) Julio Iglesiasa, a jego luzacki hymn uświetni turniej, mimo że brak znaku „?” w tytule zirytował redaktorów UEFA.com. Maskotki turnieju Trix i Flix również miały oficjalne piosenki, a jamajska gwiazda Shaggy wykonał Like a Superstar i Feel the Rush.
Kluczowa kwestia: „Hey hey, all the way DJ, let it play, let it play”.

Euro 2004: Nelly Furtado – Força
Pochodząca z Toronto piosenkarka Nelly Furtado zaśpiewała hymn UEFA EURO 2004 w mieszance języka angielskiego i portugalskiego i wyjaśniła, że tytuł „tłumaczy się jako 'nie przestawaj’ lub 'kopnij tyłek'”. W następnych latach robiła jedno i drugie; po występie przed finałem w Lizbonie, miała jeszcze więcej globalnych hitów niż Força z Promiscuous, Maneater i Say It Right.
Słowa kluczowe: „Como uma força, como uma força”.

Euro 2000: E-Type – Campione 2000
Wypełniający parkiet hymn UEFA EURO 2000 był większym hitem w ojczystej Szwecji producenta E-Type (nr 4) niż w krajach współgospodarzy – Holandii (nr 4) czy Belgii (nr 40), ale każdy fan na finałach znał kluczowe słowa. Najwcześniejsze odnotowane użycie tego refrenu miało miejsce podczas świętowania hiszpańskiego tytułu przez Real Sociedad w 1982 roku, choć fani śpiewali „hobé” (jesteśmy najlepsi po baskijsku) zamiast „oé”.
Kluczowa kwestia: „Campeones, campeones, oé, oé, oé”.

Euro 1996: Simply Red – We’re In This Together
Większość kibiców w Anglii myślała, że „Three Lions” Baddiela i Skinnera to oficjalna piosenka EURO ’96, refren „it’s coming home” był nieunikniony tego lata, ale w rzeczywistości było to bardziej spokojne „We’re In This Together”, które zostało wykonane podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia. Na domiar złego, oficjalna piosenka nie pojawiła się na oficjalnym LP turnieju, The Beautiful Game.
Słowa kluczowe: „Jesteśmy w tym razem, na zawsze, razem”.

Euro 1992: Towe & Peter Jöback – More Than A Game
Radosny europop ze zdrową domieszką mroku w stylu ABBA, oficjalna piosenka finałów w Szwecji w 1992 roku była duetem, który osiągnął szczyt nr 30 na krajowej liście przebojów. Towe (pełne imię i nazwisko Towe Jaarnek) utrzymała coś ze sportowej tematyki w swoim innym wielkim utworze z 1992 roku, Barcelona, Barcelona, który skupiał się na mieście, które było gospodarzem Igrzysk Olimpijskich tego lata.
Kluczowy wers: „Tak, to coś więcej niż gra, więcej niż fortuna i sława”.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów