Gwiazda reprezentacji Argentyny z kontuzją

Angel Di Maria
13. października, 2022, 13:52
Angel Di Maria | Fot. Newspix / Florencia Tan Jun

Angel Di Maria w przegranym 2:0 meczu z Maccabi Hajfa z powodu kontuzji zszedł z murawy już w 24 minucie pierwszej połowy. Jego miejsce na boisku zajął polski napastnik Arkadiusz Milik.

Argentyński ofensywny zawodnik w ostatnich tygodniach był jednym z najlepszych piłkarzy słabo grającego Juventusu. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów niestety długo nie pograł ze względu na kontuzję prawego uda. Jak podaje komunikat klubu całkowite wyleczenie zajmie około 20 dni.

Gdy wróci on do pełnej sprawności zostaną do rozegrania prawdopodobnie tylko 3 spotkania w Serie A. Nie wiadomo czy i jak długo będzie w nich występował ze względu na możliwość powrotu urazu. Nie jest to dobra informacja dla reprezentacji Argentyny, której jednym z liderów jest właśnie Di Maria.

Brak minut w ostatnich tygodniach przed Mistrzostwami Świata może spowodować jego słabszą dyspozycję na turnieju. Przypomnijmy, że Argentyna zmierzy się w grupie C z Polską, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Inne wiadomości z tej grupy dostępne są na naszej  stronie.

Ostatni mundial Messiego będzie zwycięski? Kurs na wygraną Argentyny w Katarze to 8.00