BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Znamy dokładne punktowanie złotej piłki

Złota piłka
22. października, 2022, 9:03
Złota piłka | Fot. Getty Images

Złotą Piłkę w 2022 roku w pełni zasłużenie i bez niespodzianki otrzymał Karim Benzema. Dostał on 549 punktów wyprzedzając drugiego Sadio Mane o 356 punktów. Jest to druga największa różnica w historii plebiscytu.

Eurosport przekazuje jakie były wyniki głosowania tegorocznej Złotej Piłki. Benzema wygrał zdecydowanie nie pozostawiając żadnych złudzeń kto był najlepszym graczem ubiegłego sezonu. W historii tylko jeden raz inny zawodnik wygrał większą ilością głosów. Był nim Cristiano Ronaldo w 2016, który wyprzedził Messiego o 429 głosów.

Drugi na liście tegorocznego plebiscytu Sadio Mane otrzymał 193 głosy, następny Kevin de Bruyne 175, a czwarty na liście Robert Lewandowski 170. Niektórzy zawodnicy nie otrzymali żadnego głosu. Jednym z nich został Cristiano Ronaldo, który pierwszy raz od 2005 roku znalazł się poza podium.

Każdy głosujący wybierał 5 zawodników, na których oddaje swoje głosy. Pierwszy otrzymuje 5 punktów, drugi 4 punkty, trzeci 3 punkty, czwarty 2 punkty, a piąty tylko jeden punkt.

Sprawdź terminarz zbliżającego się mundialu.

Francja z Benzemą w składzie obroni tytuł Mistrzów Świata? Kurs na ich zwycięstwo w turnieju to 6.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów