Maroko pierwszą afrykańską drużyną w półfinale mundialu

Radość piłkarzy Maroka
10. grudnia, 2022, 17:15
Radość piłkarzy Maroka | Fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP

W trzecim meczu ćwierćfinałowym MŚ w Katarze Maroko sensacyjnie wygrywa Portugalią po bramce En Nesyriego. Jest to historyczny wynik, to pierwszy raz kiedy reprezentacja z Afryki melduje się w najlepszej czwórce mundialu.

Portugalia miała większe posiadanie piłki, lecz nie przełożyło się to na stworzenie dogodnych sytuacji bramkowych. Maroko wyszło na prowadzenia w 42 minucie, po wrzutce Attiat-Allaha świetnym wyskokiem popisał się En Nesyri i uderzeniem głową skierował piłkę do bramki Costy.

W drugiej połowie Fernando Santos chciał odmienić losy spotkania. Na boisku pojawił się chociażby Cristiano Ronaldo czy Rafael Leao, lecz żaden z nich nie dał tego, na co liczył selekcjoner Portugalii. Pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu, Portugalczycy stworzyli zaledwie 2 dobre sytuacje bramkowe.

Pepe i Ramos nie potrafili jednak skierować piłki głową do bramki bronionej przez Bono. Maroko bardzo dobrze się broniło i utrzymało wynik 1:0 do końca spotkania. Przechodzą oni tym samym do półfinału mundialu w Katarze, w którym zagrają ze zwycięzcą meczu Francja – Anglia.