BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Szymon Marciniak z nominacją do sędziego roku

Szymon Marciniak
27. grudnia, 2022, 14:46
Szymon Marciniak | Fot. PressFocus

Najlepszy polski arbiter, Szymon Marciniak na Mistrzostwach Świata w Katarze pokazał się z bardzo dobrej strony. Między innymi za występ na tym turnieju został on nominowany do nagrody sędziego roku przez IFFHS.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystów Futbolu co roku organizuje ranking najlepszych sędziów. W tym roku docenili dokonania naszego rodaka, Szymona Marciniaka. Jest on wymieniany w trójce z 25 osobowej listy, która ma największe szanse na zdobycie nagrody. Jego rywalami mają być Clement Turpin oraz Anthony Taylor.

Szymon Marciniak popularność w tym roku zdobył za sprawą świetnie poprowadzonego mundialu. Łącznie sędziował trzy spotkania. Pierwszym było starcie Francja – Dania, a następnie Argentyna – Australia. Dobre noty za te mecze poskutkowały, że był on arbitrem wielkiego finału. W tym spotkaniu był niemal bezbłędny, a cały piłkarski świat docenił jego umiejętności.

Najnowsze informacje ze świata piłki nożnej dostępne są na naszej stronie

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów