BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Arkadiusz Milik opuszcza zgrupowanie w Opalenicy

arkadiusz milik
27. maja, 2021, 4:41

Niepokojące wieści napływają z Opalenicy, gdzie polska reprezentacja szlifuje formę przed Euro 2021. Z powodu urazu drużynę opuszcza Arkadiusz Milik.

Problem Milika nie jest nowy – napastnik Olympique Marsylia kontuzji łąkotki lewego kolana doznał pod koniec ostatniego meczu francuskiej Ligue 1.

Snajper podczas zgrupowania w Opalenicy został poddany szczegółowym badaniom, a te nie wykazały niczego dobrego.

Choć w czwartek wyleci do Barcelony na konsultacje, to sztab medyczny Biało-Czerwonych jeszcze nie przekreśla jego szans na udział w mistrzostwach Europy, który ruszają 11 czerwca.

Polska na początek zmagań grupowych zagra ze Słowacją, a mecz odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca. Kurs na wygraną Polski wynosi 1.70, na remis 3.50, a zwycięstwo Słowacji obstawiane jest po 5.00.

„Arkadiusz Milik doznał urazu lewego kolana podczas ostatniego meczu ligowego. Badania wykonane niezwłocznie po przyjeździe na zgrupowanie reprezentacji do Opalenicy wykazały niewielkie uszkodzenie łąkotki” – czytamy w specjalnym oświadczeniu.

„Według doktora kadry Jacka Jaroszewskiego aktualna sytuacja zdrowotna nie przekreśla szans na udział Milika w Euro 2020. Sztab medyczny przygotował szczegółowy plan wprowadzania zawodnika do pełnego treningu”.

Kontuzja Milika to kolejny cios dla selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy po tym, jak wcześniej z gry wypadł Krzysztof Piątek, który doznał złamania kostki.

Ponadto, w kadrze nie ma również trzech innych kontuzjowanych zawodników – Arkadiusza Recy, Jacka Góralskiego i Krystiana Bielika.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów